Produkte > EATON > DR127-102-R
DR127-102-R
DR127-102-R Eaton
efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 1005uH/1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.61A 1.66Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-102-R Eaton
Description: FIXED IND 1MH 610MA 1.66 OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.66Ohm, Current - Saturation (Isat): 1.14A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 610 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-102-R DR127-102-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 1005uH/1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.61A 1.66Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
DR127-102-R DR127-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 610MA 1.66 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.66Ohm
Current - Saturation (Isat): 1.14A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 610 mA
DR127-102-R DR127-102-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 1.14A 1.66ohms
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 78
DR127-102-R DR127-102-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 1.14A 1.66ohms
auf Bestellung 633 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.66Ohm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 610 mA
Mindestbestellmenge: 9