DR127-1R0-R
DR127-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 15.5A 3.13MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.13mOhm
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 15.5 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 15.5A 3.13MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.13mOhm, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 15.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-1R0-R DR127-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 15.5A 3.13MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 3.13mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 15.5 A
auf Bestellung 468 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
DR127-1R0-R DR127-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 40A 0.0031ohms
auf Bestellung 510 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR127-1R0-R DR127-1R0-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 0.821uH/1uH 20% 100KHz Ferrite 15.5A 0.00313Ohm DCR T/R
auf Bestellung 340 Stücke:
Mindestbestellmenge: 70
DR127-1R0-R DR127-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 40A 0.0031ohms
auf Bestellung 259 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1669 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar