DR127-1R5-R
DR127-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 13.5A 3.41 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.41mOhm
Current - Saturation (Isat): 31.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 13.5 A
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 13.5A 3.41 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.41mOhm, Current - Saturation (Isat): 31.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 13.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-1R5-R DR127-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 31.1A 0.0034ohms
auf Bestellung 1017 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DR127-1R5-R DR127-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 31.1A 0.0034ohms
auf Bestellung 781 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Description: Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 13.5A; R: 3.41mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 1.5µH
Operating current: 13.5A
Resistance: 3.41mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 31.1A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 35 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
DR127-1R5-R DR127-1R5-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 1.357uH/1.5uH 20% 100KHz Ferrite 13.5A 0.00341Ohm DCR T/R
auf Bestellung 700 Stücke:
Mindestbestellmenge: 70
DR127-1R5-R DR127-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 13.5A 3.41 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 3.41mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 13.5 A
auf Bestellung 1063 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
auf Bestellung 1 Stücke: