Produkte > EATON > DR127-221-R
DR127-221-R
DR127-221-R Eaton
efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 221.5uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 1.29A 0.376Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-221-R Eaton
Description: FIXED IND 220UH 1.29A 376 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 376mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.43A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1.29 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-221-R DR127-221-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 221.5uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 1.29A 0.376Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
DR127-221-R DR127-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1.29A 376 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 376mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.43A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.29 A
Description: Inductor: wire; SMD; 220uH; Ioper: 1.29A; R: 376mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Inductance: 0.22mH
Resistance: 376mΩ
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Operating current: 1.29A
Saturation current: 2.43A
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: DR
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Mindestbestellmenge: 87
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 376mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.29 A
Mindestbestellmenge: 15
DR127-221-R DR127-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 220uH 2.43A 0.376ohms
Mindestbestellmenge: 3
DR127-221-R DR127-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 220uH 2.43A 0.376ohms
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 70