Produkte > EATON ELECTRONICS > DR127-2R2-R
DR127-2R2-R
DR127-2R2-R EATON ELECTRONICS
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 12.5A; R: 4.02mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 2.2µH
Operating current: 12.5A
Resistance: 4.02mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 25.5A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 277 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-2R2-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 2.2UH 12.5A 4.02 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.02mOhm, Current - Saturation (Isat): 25.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 12.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-2R2-R DR127-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 12.5A 4.02 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.02mOhm
Current - Saturation (Isat): 25.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 12.5 A
auf Bestellung 7700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
DR127-2R2-R DR127-2R2-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 2.027uH/2.2uH 20% 100KHz Ferrite 12.5A 0.00402Ohm DCR T/R
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 163
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 147
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 4.02mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 12.5 A
auf Bestellung 7750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
DR127-2R2-R DR127-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 25.5A 0.004ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR127-2R2-R DR127-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 25.5A 0.004ohms
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 700 Stücke:
Mindestbestellmenge: 70
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised