DR74-1R5-R
DR74-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.94A 11.8 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 11.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 8.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.94 A
auf Bestellung 1384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR74-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.94A 11.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 11.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 8.35A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 4.94 A.
Weitere Produktangebote DR74-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR74-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Fixed Inductors 1.5uH 8.35A 0.0118ohms
auf Bestellung 1241 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
DR74-1R5-R DR74-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 4.94A 11.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 11.8mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.94 A