DR74-6R8-R
DR74-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 2.6A 41.8MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 41.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 3.67A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR74-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 2.6A 41.8MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 41.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 3.67A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 2.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR74-6R8-R DR74-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 2.6A 41.8MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 41.8mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
auf Bestellung 1868 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
DR74-6R8-R DR74-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Fixed Inductors 6.8uH 3.67A 0.0418ohms