DRA124-221-R
DRA124-221-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 865MA 568MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 568mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.363A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 865 mA
auf Bestellung 174 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA124-221-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 865MA 568MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 568mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.363A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 865 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA124-221-R DRA124-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.36A 0.568ohms
auf Bestellung 207 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA124-221-R DRA124-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.36A 0.568ohms
auf Bestellung 373 Stücke:
DRA124-221-R DRA124-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.36A 0.568ohms
auf Bestellung 460 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA124-221-R DRA124-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 865MA 568MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 568mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 865 mA