Produkte > COILTRONICS / EATON > DRA124-8R2-R
DRA124-8R2-R
DRA124-8R2-R Coiltronics / Eaton
eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 8.2uH 6.7A 0.028ohms
auf Bestellung 729 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA124-8R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 8.2UH 3.87A 28MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 28mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.7A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 3.87 A.
Weitere Produktangebote DRA124-8R2-R
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
DRA124-8R2-R DRA124-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 3.87A 28MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 28mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.7A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 3.87 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 28mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 3.87 A