Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA125-100-R
DRA125-100-R
DRA125-100-R Eaton Electronics
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 10uH 7.22A 0.017ohms
auf Bestellung 771 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 5.57A 17 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 17mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7.22A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 5.57 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-100-R DRA125-100-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 10uH 7.22A 0.017ohms
auf Bestellung 1161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA125-100-R DRA125-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 10uH 7.22A 0.017ohms
auf Bestellung 154 Stücke:
DRA125-100-R DRA125-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 5.57A 17 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 17mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7.22A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5.57 A
auf Bestellung 546 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 9000 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 17mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5.57 A