Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA125-102-R
DRA125-102-R
DRA125-102-R Eaton Electronics
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1000uH 0.695A 1.78ohms
auf Bestellung 21 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-102-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1MH 552MA 1.78 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 1.78Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 695mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 552 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-102-R DRA125-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 552MA 1.78 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 1.78Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 695mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 552 mA
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
DRA125-102-R DRA125-102-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 0.695A 1.78ohms
auf Bestellung 330 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA125-102-R DRA125-102-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 0.695A 1.78ohms
auf Bestellung 420 Stücke:
DRA125-102-R DRA125-102-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 992.8uH/1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.552A 2.13Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
auf Bestellung 172400 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.78Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 552 mA