DRA125-151-R
DRA125-151-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 273mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.785A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.409 A
auf Bestellung 434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-151-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 273mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.785A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 1.409 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-151-R DRA125-151-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 150uH 1.78A 0.273ohms
auf Bestellung 485 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA125-151-R DRA125-151-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 150uH 1.78A 0.273ohms
auf Bestellung 550 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA125-151-R DRA125-151-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 150uH 1.78A 0.273ohms
auf Bestellung 40 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA125-151-R DRA125-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 273mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.409 A