Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA125-221-R
DRA125-221-R
DRA125-221-R EATON ELECTRONICS
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 222.8uH; Ioper: 1.14A; R: 416mΩ; ±20%; -40÷165°C
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 222.8µH
Operating current: 1.14A
Resistance: 0.416Ω
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...165°C
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Saturation current: 1.47A
auf Bestellung 582 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-221-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 220UH 1.142A 416 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 416mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.469A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1.142 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-221-R DRA125-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1.142A 416 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 416mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.469A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.142 A
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
DRA125-221-R DRA125-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.47A 0.416ohms
auf Bestellung 983 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 416mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.142 A
auf Bestellung 818 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
DRA125-221-R DRA125-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.47A 0.416ohms