DRA125-4R7-R
DRA125-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 7.67A 9.2MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 9.2mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9.76A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 7.67 A
auf Bestellung 590 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 7.67A 9.2MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 9.2mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9.76A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 7.67 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-4R7-R DRA125-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 9.76A 0.0092ohms
auf Bestellung 592 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA125-4R7-R DRA125-4R7-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 4.9uH/4.7uH 20% 100KHz Ferrite 7.67A 0.011Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 600 Stücke:
Mindestbestellmenge: 600
DRA125-4R7-R DRA125-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 9.76A 0.0092ohms
auf Bestellung 600 Stücke:
auf Bestellung 24 Stücke:
auf Bestellung 24 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
DRA125-4R7-R DRA125-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 7.67A 9.2MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 9.2mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 7.67 A