Produkte > EATON > DRA125-8R2-R
DRA125-8R2-R
DRA125-8R2-R Eaton
automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 7.49uH/8.2uH 20% 100KHz Ferrite 6.41A 0.016Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA125-8R2-R Eaton
Description: FIXED IND 8.2UH 6.41A 13MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 13mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7.9A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 6.41 A.
Weitere Produktangebote DRA125-8R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA125-8R2-R DRA125-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 8.2uH 7.9A 0.013ohms
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA125-8R2-R DRA125-8R2-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 7.49uH/8.2uH 20% 100KHz Ferrite 6.41A 0.016Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
DRA125-8R2-R DRA125-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 6.41A 13MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 13mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7.9A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 6.41 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 13mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 6.41 A