Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA127-102-R
DRA127-102-R
DRA127-102-R Eaton Electronics
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1000uH 1.1A 1.75ohms
auf Bestellung 154 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-102-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1MH 598MA 1.75 OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 1.75Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.1A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 598 mA.
Weitere Produktangebote DRA127-102-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
DRA127-102-R DRA127-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 598MA 1.75 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 1.75Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.1A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 598 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.75Ohm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 598 mA