DRA127-150-R
DRA127-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 4.83A 27 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9.03A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4.83 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 4.83A 27 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9.03A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 4.83 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-150-R DRA127-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 15uH 9.03A 0.027ohms
auf Bestellung 979 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA127-150-R DRA127-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 4.83A 27 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 27mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4.83 A
auf Bestellung 363 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
DRA127-150-R DRA127-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 15uH 9.03A 0.027ohms