Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA127-151-R
DRA127-151-R
DRA127-151-R EATON ELECTRONICS
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 150uH; Ioper: 1524mA; R: 269mΩ; ±20%; Isat: 2.83A
Type of inductor: wire
Inductance: 0.15mH
Resistance: 269mΩ
Operating temperature: -40...165°C
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Operating current: 1524mA
Saturation current: 2.83A
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
auf Bestellung 307 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-151-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 150UH 1.524A 269 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 269mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.83A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 1.524 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-151-R DRA127-151-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 150uH 2.83A 0.269ohms
auf Bestellung 188 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA127-151-R DRA127-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 1.524A 269 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 269mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.83A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.524 A
auf Bestellung 212 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
DRA127-151-R DRA127-151-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 150uH 2.83A 0.269ohms
auf Bestellung 247 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 84000 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 269mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.524 A