Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA127-221-R
DRA127-221-R
DRA127-221-R EATON ELECTRONICS
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 219.8uH; Ioper: 1.25A; R: 398mΩ; ±20%; -40÷165°C
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 219.8µH
Operating current: 1.25A
Resistance: 398mΩ
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...165°C
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Saturation current: 2.35A
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-221-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 220UH 1.253A 398 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 398mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.35A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1.253 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-221-R DRA127-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1.253A 398 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 398mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.35A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.253 A
auf Bestellung 454 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
DRA127-221-R DRA127-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 2.35A 0.398ohms
auf Bestellung 295 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 398mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.253 A