DRA127-471-R
DRA127-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 827MA 910MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 910mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.62A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 827 mA
auf Bestellung 330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 827MA 910MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 910mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.62A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 827 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-471-R DRA127-471-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 470uH 1.62A 0.91ohms
auf Bestellung 238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA127-471-R DRA127-471-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 470uH 1.62A 0.91ohms
auf Bestellung 208 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA127-471-R DRA127-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470UH 827MA 910MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 910mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 827 mA