Produkte > EATON > DRA127-680-R
DRA127-680-R
DRA127-680-R Eaton
automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 68.22uH/68uH 20% 100KHz Ferrite 2.33A 0.138Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 6600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 83
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-680-R Eaton
Description: FIXED IND 68UH 2.333A 115MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 115mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.18A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 2.333 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-680-R DRA127-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 68uH 4.18A 0.115ohms
auf Bestellung 404 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA127-680-R DRA127-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 68uH 4.18A 0.115ohms
auf Bestellung 267 Stücke:
DRA127-680-R DRA127-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 2.333A 115MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 115mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.18A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.333 A
auf Bestellung 25 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
DRA127-680-R DRA127-680-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 68.22uH/68uH 20% 100KHz Ferrite 2.33A 0.138Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 13 Stücke:
auf Bestellung 13 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
tariffCode: 85332100
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
tariffCode: 85332100
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 115mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.333 A