Produkte > BUSSMANN / EATON > DRA127-6R8-R
DRA127-6R8-R
DRA127-6R8-R Bussmann / Eaton
eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 6.8uH 13.3A 0.018ohms
auf Bestellung 187 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-6R8-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 6.8UH 7.32A 12MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 12mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 13.3A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 7.32 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-6R8-R DRA127-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 13.3A 0.018ohms
auf Bestellung 187 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA127-6R8-R DRA127-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 7.32A 12MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 12mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 13.3A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 7.32 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 12mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 7.32 A
Produkt ist nicht verfügbar
DRA127-6R8-R DRA127-6R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 13.3A 0.018ohms