DRA127-821-R
DRA127-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 637MA 1.54OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 1.54Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.22A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 637 mA
auf Bestellung 153 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-821-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 637MA 1.54OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 1.54Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.22A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 637 mA.
Weitere Produktangebote DRA127-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-821-R DRA127-821-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 820uH 1.22A 1.54ohms
auf Bestellung 472 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 394 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA127-821-R DRA127-821-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 820UH 637MA 1.54OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.54Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 637 mA