DRA127-8R2-R
DRA127-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 6.33A 16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 12.2A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 6.33 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA127-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 6.33A 16MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 16mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 12.2A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 6.33 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA127-8R2-R DRA127-8R2-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 8.33uH/8.2uH 20% 100KHz Ferrite 6.33A 0.019Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
DRA127-8R2-R DRA127-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 6.33A 16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 6.33 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
DRA127-8R2-R DRA127-8R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 12.2A 0.016ohms
auf Bestellung 804 Stücke:
DRA127-8R2-R DRA127-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 12.2A 0.016ohms
auf Bestellung 570 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke: