Produkte > EATON > DRA73-100-R
DRA73-100-R
DRA73-100-R Eaton
automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 10.27uH/10uH 20% 100KHz Ferrite 2.11A 0.077Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 6750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-100-R Eaton
Description: FIXED IND 10UH 2.11A 64 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 64mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.39A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.11 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-100-R DRA73-100-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 10.27uH/10uH 20% 100KHz Ferrite 2.11A 0.077Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 6750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
DRA73-100-R DRA73-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 2.11A 64 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 64mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.39A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.11 A
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 96 Stücke:
Mindestbestellmenge: 83
auf Bestellung 250 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
DRA73-100-R DRA73-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 10uH 2.39A 0.064ohms
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 64mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.11 A