Produkte > EATON > DRA73-101-R
DRA73-101-R
DRA73-101-R Eaton
skupage.dra73101r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 101.7uH/100uH 20% 100KHz Ferrite 0.682A 0.71Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-101-R Eaton
Description: FIXED IND 100UH 682MA 609MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 609mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 763mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 682 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-101-R DRA73-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 100uH 0.763A 0.809ohms
auf Bestellung 1222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-101-R DRA73-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 682MA 609MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 609mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 763mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 682 mA
auf Bestellung 850 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
DRA73-101-R DRA73-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 100uH 0.763A 0.809ohms
auf Bestellung 536 Stücke:
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA73-101-R DRA73-101-R Hersteller : Eaton skupage.dra73101r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 101.7uH/100uH 20% 100KHz Ferrite 0.682A 0.71Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 609mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 682 mA