DRA73-150-R
DRA73-150-R Coiltronics / Eaton
eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 15uH 2.0A 0.094ohms
auf Bestellung 1012 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-150-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 15UH 1.74A 94 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 94mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 1.74 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-150-R DRA73-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 1.74A 94 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 94mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.74 A
auf Bestellung 1040 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 94mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.74 A