DRA73-151-R
DRA73-151-R Coiltronics / Eaton
eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 150uH 0.632A 0.932ohms
auf Bestellung 1003 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-151-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 150UH 551MA 932MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 932mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 632mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 551 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-151-R DRA73-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 551MA 932MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 932mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 632mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 551 mA
auf Bestellung 1245 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 932mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 551 mA