Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA73-221-R
DRA73-221-R
DRA73-221-R Eaton Electronics
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 220uH 0.51A 1.23ohms
auf Bestellung 3981 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-221-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 220UH 479MA 1.23OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 1.23Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 510mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 479 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-221-R DRA73-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.51A 1.23ohms
auf Bestellung 517 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-221-R DRA73-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.51A 1.23ohms
auf Bestellung 660 Stücke:
DRA73-221-R DRA73-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 479MA 1.23OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 1.23Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 510mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 479 mA
auf Bestellung 1396 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
DRA73-221-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008259584-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DRA73-221-R - 220 µH SHIELDED WIREWOUND INDUCTOR
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.23Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 479 mA