Produkte > EATON > DRA73-2R2-R
DRA73-2R2-R
DRA73-2R2-R Eaton
automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 2.52uH/2.2uH 20% 100KHz Ferrite 4.18A 0.019Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 24300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-2R2-R Eaton
Description: FIXED IND 2.2UH 4.18A 16MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 16mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.93A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 4.18 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-2R2-R DRA73-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 4.18A 16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.93A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 4.18 A
auf Bestellung 2700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 4.18 A
Mindestbestellmenge: 4
DRA73-2R2-R DRA73-2R2-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 2.52uH/2.2uH 20% 100KHz Ferrite 4.18A 0.019Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 45 Stücke:
DRA73-2R2-R DRA73-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_PM_4319_DRA_Series-310359.pdf Fixed Inductors 2.2uH 4.93A 0.016ohms
auf Bestellung 468 Stücke:
auf Bestellung 45 Stücke: