Produkte > EATON > DRA73-330-R
DRA73-330-R
DRA73-330-R Eaton
automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 31.84uH/33uH 20% 100KHz Ferrite 1.25A 0.219Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 48600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-330-R Eaton
Description: FIXED IND 33UH 1.25A 183MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 183mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.35A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 1.25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-330-R DRA73-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 33uH 1.35A 0.183ohms
auf Bestellung 648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-330-R DRA73-330-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 31.84uH/33uH 20% 100KHz Ferrite 1.25A 0.219Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
DRA73-330-R DRA73-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 33uH 1.35A 0.183ohms
auf Bestellung 6296 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-330-R DRA73-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 33uH 1.35A 0.183ohms
auf Bestellung 10 Stücke:
auf Bestellung 10 Stücke:
DRA73-330-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - DRA73-330-R - 33 µH SHIELDED WIREWOUND INDUCTOR
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
DRA73-330-R DRA73-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 1.25A 183MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 183mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.35A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.25 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 183mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.25 A