DRA73-331-R
DRA73-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 391MA 1.85 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 1.85Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 423mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 391 mA
auf Bestellung 1221 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 391MA 1.85 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 1.85Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 423mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 391 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-331-R DRA73-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.423A 1.85ohms
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-331-R DRA73-331-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.423A 1.85ohms
auf Bestellung 950 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA73-331-R DRA73-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.423A 1.85ohms
auf Bestellung 1350 Stücke:
DRA73-331-R DRA73-331-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 326.4uH/330uH 20% 100KHz Ferrite 0.391A 2.22Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
DRA73-331-R DRA73-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330UH 391MA 1.85 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.85Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 391 mA