DRA73-8R2-R
DRA73-8R2-R Coiltronics / Eaton
Bus_Elx_PM_4319_DRA_Series-310359.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 8.2uH 2.74A 0.053ohms
auf Bestellung 259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-8R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 8.2UH 2.3A 53 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 53mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.74A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Weitere Produktangebote DRA73-8R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
DRA73-8R2-R DRA73-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 2.3A 53 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 53mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.74A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 53mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A