DRA73-R33-R
DRA73-R33-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 8.42A 4 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 4mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 14.8A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 8.42 A
auf Bestellung 1299 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA73-R33-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 8.42A 4 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 4mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 14.8A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 8.42 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA73-R33-R DRA73-R33-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 0.33uH 14.8A 0.004ohms
auf Bestellung 472 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRA73-R33-R DRA73-R33-R Hersteller : Eaton skupage.dra73r33r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 0.29uH/0.33uH 20% 100KHz Ferrite 8.42A 0.0047Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
auf Bestellung 86200 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
DRA73-R33-R DRA73-R33-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330NH 8.42A 4 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 4mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 8.42 A