Produkte > EATON ELECTRONICS > DRA74-102-R
DRA74-102-R
DRA74-102-R Eaton Electronics
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1000uH 0.292A 4.19 ohms
auf Bestellung 1425 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-102-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1MH 260MA 4.19 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 4.19Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 292mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 260 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-102-R DRA74-102-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 0.292A 4.19 ohms
auf Bestellung 1609 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRA74-102-R DRA74-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 260MA 4.19 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 4.19Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 292mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 260 mA
Mindestbestellmenge: 11
DRA74-102-R DRA74-102-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 0.292A 4.19 ohms
auf Bestellung 862 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 4.19Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 260 mA