Produkte > COOPER > DRA74-1R0-R
DRA74-1R0-R COOPER
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: COOPER
SMD
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-1R0-R COOPER
Description: FIXED IND 1UH 6.01A 7.8 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 7.8mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 10.22A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 6.01 A.
Weitere Produktangebote DRA74-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-1R0-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - DRA74-1R0-R - 1 µH SHIELDED WIREWOUND INDUCTOR 6
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1233 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
DRA74-1R0-R DRA74-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 6.01A 7.8 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 7.8mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 10.22A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6.01 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 7.8mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6.01 A
Produkt ist nicht verfügbar
DRA74-1R0-R DRA74-1R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 10.22A 0.0078ohms
DRA74-1R0-R DRA74-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 10.22A 0.0078ohms
DRA74-1R0-R DRA74-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 10.22A 0.0078ohms