DRA74-221-R
DRA74-221-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 544MA 960MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 960mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 626mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 544 mA
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-221-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 544MA 960MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 960mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 626mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 544 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-221-R DRA74-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 544MA 960MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 960mOhm
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 544 mA
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
DRA74-221-R DRA74-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.626A 0.96ohms
auf Bestellung 499 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA74-221-R DRA74-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.626A 0.96ohms
auf Bestellung 499 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DRA74-221-R DRA74-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.626A 0.96ohms
auf Bestellung 693 Stücke:
DRA74-221-R DRA74-221-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 218.9uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 0.544A 1.15Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Mindestbestellmenge: 250