DRA74-3R3-R
DRA74-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.16A 16MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.41A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.16 A
auf Bestellung 12100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.16A 16MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 16mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.41A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 4.16 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-3R3-R DRA74-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 4.16A 16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 16mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.16 A
auf Bestellung 12455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
DRA74-3R3-R DRA74-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 5.41A 0.016ohms
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
DRA74-3R3-R Hersteller : EATON eaton-dra.pdf Дросель SMD дротяний, L = 3,3 мкГн, Розм = 7,60 х 7,60 х 4,35 мм, Точн., % = 20, Ic = 4,16 А, Rdc, мОм = 16, Тексп, °C = -40...+165, Екранування = Так,... Група товару: Індуктивності Корпус: 7.60x7.60x4.35mm Од. вим: шт