DRA74-680-R
DRA74-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 996MA 286 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 286mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.108A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 996 mA
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 996MA 286 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 286mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.108A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 996 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-680-R DRA74-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 996MA 286 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 286mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 996 mA
auf Bestellung 1247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DRA74-680-R DRA74-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 68uH 1.1A 0.286ohms
Mindestbestellmenge: 2
DRA74-680-R DRA74-680-R Hersteller : Eaton automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 68.37uH/68uH 20% 100KHz Ferrite 0.996A 0.343Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 145 Stücke:
Mindestbestellmenge: 145
DRA74-680-R DRA74-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 68uH 1.1A 0.286ohms