DRA74-681-R
DRA74-681-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680UH 315MA 2.86OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 2.86Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 352mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 680 µH
Current Rating (Amps): 315 mA
auf Bestellung 532 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-681-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680UH 315MA 2.86OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 2.86Ohm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 352mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 680 µH, Current Rating (Amps): 315 mA.
Weitere Produktangebote DRA74-681-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA74-681-R DRA74-681-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 680uH 0.352A 2.86ohms
auf Bestellung 341 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA74-681-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008259584-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DRA74-681-R - POWER INDUCTORS-SMD 680UH 0.352A 2
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 2200 Stücke:
DRA74-681-R DRA74-681-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680UH 315MA 2.86OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 2.86Ohm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 680 µH
Current Rating (Amps): 315 mA