DRA74-8R2-R
DRA74-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 2.66A 40MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 40mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.17A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.66 A
auf Bestellung 551 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA74-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 2.66A 40MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 40mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.17A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.171" (4.35mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 2.66 A.
Weitere Produktangebote DRA74-8R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1755 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA74-8R2-R DRA74-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 2.66A 40MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 40mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.66 A
Produkt ist nicht verfügbar
DRA74-8R2-R DRA74-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-indu-1608655.pdf Fixed Inductors 8.2uH 3.17A 0.04ohms