DRAP125-100-R
DRAP125-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap125-automotive-shielded-drum-core-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 5.57A 21 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 21mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7.22A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5.57 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP125-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 5.57A 21 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 21mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7.22A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 5.57 A.
Weitere Produktangebote DRAP125-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP125-100-R DRAP125-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap125-automotive-shielded-drum-core-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 5.57A 21 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5.57 A
Produkt ist nicht verfügbar
DRAP125-100-R DRAP125-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_drap125_automotive_shielded_drum_core_data_s-1863704.pdf Power Inductors - SMD 10 UH 20%