DRAP127-150-R
DRAP127-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 4.83A 32 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 32mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9.03A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4.83 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP127-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 4.83A 32 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 32mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9.03A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 4.83 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP127-150-R DRAP127-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_drap127_automotive_shielded_drum_core_induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 15uH 4.83A 4 Pads SMT
auf Bestellung 348 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRAP127-150-R DRAP127-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 15uH 4.83A 4 Pads SMT
auf Bestellung 348 Stücke:
DRAP127-150-R DRAP127-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 4.83A 32 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4.83 A