DRAP127-4R7-R
DRAP127-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 8.14A 11MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 11mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 16.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8.14 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP127-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 8.14A 11MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 11mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 16.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 8.14 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP127-4R7-R DRAP127-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 4.7 UH 20%
auf Bestellung 328 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRAP127-4R7-R DRAP127-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD 4.7 UH 20%
auf Bestellung 349 Stücke:
DRAP127-4R7-R DRAP127-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_drap127_automotive_shielded_drum_core_induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD 4.7 UH 20%
auf Bestellung 349 Stücke:
DRAP127-4R7-R DRAP127-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 8.14A 11MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8.14 A