Produkte > EATON ELECTRONICS > DRAP127-680-R
DRAP127-680-R
DRAP127-680-R Eaton Electronics
eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 68uH 2.33A 4 Pads SMT
auf Bestellung 340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP127-680-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 68UH 2.33A 138MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 138mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.18A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 2.33 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP127-680-R DRAP127-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 68uH 2.33A 4 Pads SMT
auf Bestellung 342 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DRAP127-680-R DRAP127-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 2.33A 138MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 138mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.18A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.33 A
auf Bestellung 337 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Description: Inductor: wire; SMD; 68uH; Ioper: 2.33A; ±20%; 12.5x12.5mm; H: 8.1mm
Conform to the norm: AEC-Q200
Type of inductor: wire
Core material: ferrite
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...165°C
Inductance: 68µH
Height: 8.1mm
Body dimensions: 12.5x12.5mm
Max resistance: 138mΩ
Operating current: 2.33A
Saturation current: 4.18A
Q factor: 9
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
auf Bestellung 350 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.33 A