DRAQ127-150-R
DRAQ127-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-draq127-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.9UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±25%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
Height: 0.315" (8.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 59.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 14.9 µH
Current Rating - Parallel: 4.83 A
Current Rating - Series: 2.41 A
Current Saturation - Parallel: 7.23 A
Current Saturation - Series: 3.61 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 32mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 128mOhm Max
auf Bestellung 249 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAQ127-150-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.9UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±25%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, Height: 0.315" (8.00mm), Ratings: AEC-Q200, Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 59.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 14.9 µH, Current Rating - Parallel: 4.83 A, Current Rating - Series: 2.41 A, Current Saturation - Parallel: 7.23 A, Current Saturation - Series: 3.61 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 32mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 128mOhm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAQ127-150-R DRAQ127-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-draq127-automotive-shielded-drum-core-power--1608419.pdf Coupled Inductors 15uH 9.03A IND HP Shielded
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DRAQ127-150-R DRAQ127-150-R Hersteller : Eaton draq127automotiveshieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 14.9uH/59.6uH 25% 100KHz Ferrite 4.83A/2.41A 0.032Ohm/0.128Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 1400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 350
Produkt ist nicht verfügbar
DRAQ127-150-R DRAQ127-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-draq127-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.9UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±25%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.315" (8.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Number of Coils: 2
Produkt ist nicht verfügbar
DRAQ127-150-R DRAQ127-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_draq127_automotive_shielded_drum_core_power_-1608419.pdf Coupled Inductors 15uH 9.03A IND HP Shielded