DRQ127-1R5-R
DRQ127-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.357UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.315" (8.00mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 5.428 µH
Inductance - Connected In Parallel: 1.357 µH
Current Rating - Parallel: 13.5 A
Current Rating - Series: 6.77 A
Current Saturation - Parallel: 31.1 A
Current Saturation - Series: 15.6 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.41mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 13.7mOhm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ127-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 1.357UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.315" (8.00mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 5.428 µH, Inductance - Connected In Parallel: 1.357 µH, Current Rating - Parallel: 13.5 A, Current Rating - Series: 6.77 A, Current Saturation - Parallel: 31.1 A, Current Saturation - Series: 15.6 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 3.41mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 13.7mOhm.
Weitere Produktangebote DRQ127-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ127-1R5-R DRQ127-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 31A 0.0034ohms