DRQ73-100-R
DRQ73-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 41.2 µH
Inductance - Connected In Parallel: 10.3 µH
Current Rating - Parallel: 2.08 A
Current Rating - Series: 1.04 A
Current Saturation - Parallel: 2.47 A
Current Saturation - Series: 1.24 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 65.6mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 262.3mOhm
Part Status: Active
auf Bestellung 18900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-100-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 41.2 µH, Inductance - Connected In Parallel: 10.3 µH, Current Rating - Parallel: 2.08 A, Current Rating - Series: 1.04 A, Current Saturation - Parallel: 2.47 A, Current Saturation - Series: 1.24 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 65.6mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 262.3mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-100-R DRQ73-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 21018 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
DRQ73-100-R DRQ73-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 10uH 2.47A 0.0656ohms