DRQ73-101-R
DRQ73-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 101.4UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 405.6 µH
Inductance - Connected In Parallel: 101.4 µH
Current Rating - Parallel: 730 mA
Current Rating - Series: 367 mA
Current Saturation - Parallel: 790 mA
Current Saturation - Series: 390 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 527mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 2.11Ohm
Part Status: Active
auf Bestellung 1350 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-101-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 101.4UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 405.6 µH, Inductance - Connected In Parallel: 101.4 µH, Current Rating - Parallel: 730 mA, Current Rating - Series: 367 mA, Current Saturation - Parallel: 790 mA, Current Saturation - Series: 390 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 527mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 2.11Ohm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-101-R DRQ73-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 101.4UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 2462 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
DRQ73-101-R DRQ73-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_drq_shielded_drum_core_power_inductors_data_-1608608.pdf Power Inductors - SMD 100uH 0.79A 0.527ohms
Mindestbestellmenge: 3
DRQ73-101-R DRQ73-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data--1608608.pdf Coupled Inductors 100uH 0.79A 0.527ohms