DRQ73-102-R
DRQ73-102-R Eaton - Electronics Division
eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 995UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 3.98 mH
Inductance - Connected In Parallel: 995 µH
Current Rating - Parallel: 260 mA
Current Rating - Series: 128 mA
Current Saturation - Parallel: 250 mA
Current Saturation - Series: 130 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 4.34Ohm
DC Resistance (DCR) - Series: 17.36Ohm
Part Status: Active
auf Bestellung 1350 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ73-102-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 995UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.140" (3.55mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 3.98 mH, Inductance - Connected In Parallel: 995 µH, Current Rating - Parallel: 260 mA, Current Rating - Series: 128 mA, Current Saturation - Parallel: 250 mA, Current Saturation - Series: 130 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 4.34Ohm, DC Resistance (DCR) - Series: 17.36Ohm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ73-102-R DRQ73-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 995UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.140" (3.55mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 1874 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
DRQ73-102-R DRQ73-102-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4311_DRQ_Series-335920.pdf Coupled Inductors 1000uH 0.25A 4.34ohms